Related image

 

 

FUE nedir? : Birimlerin çıkarılmasında saçları toplarken cerrah, her bir folikül ünitesini çapı 0.7 mm ila 1.1 mm arasında değişen ince bir zımba kullanarak ayrı ayrı çıkarır. Ayrıca, uzmanlar tarafından gerçekleştirildiğinde iyi kültür sonuçları sağlayabilen birçok tipte delik ve yöntem kullanılabilir (manuel delikler, mekanik delikler, vb.). Sonuçlarda önemli bir fark cerrahın yeteneği ve deneyimi tarafından belirlenir.

FUT gibi daha eski teknikler, kafa derisinin bir kısmını bağış bölgesinden cerrahi olarak çıkarmayı ve daha sonra büyük bir uzunlamasına folikül izini bırakarak, mikroskop kullanarak vücut dışındaki folikül ünitelerini ayırmayı içerir. Bununla birlikte, FUE tekniğinde olduğu gibi tek tek folikül ünitelerinin çıkarılması, kafa derisinin kesilmesini ve uzunlamasına skar içermez.Her bir folikül ünitesi ayrı olarak çıkarılabilir. Her biri, her birimde gruplandırılmış bir, iki, üç veya dört kıl içerebilir.

Donör bölgesindeki yara izlerine gelince, FUE çapı bir milimetreden daha az olan birçok (yüzlerce, hatta binlerce) küçük yara izi bırakır. Prosedür verimli bir şekilde gerçekleştirildiğinde, saç tamamen tıraş olduğunda sadece küçük beyaz noktalar görünebilir. Doğal bir görünüm elde etmek, ön saç çizgisi deseni ve yönü / açısı gibi birçok faktöre bağlıdır.