Related image

 

 

Doğrudan saç ekimi DHI Yöntemi nedir? DHI Metodu, mikro motor HD adı verilen bir cihaz kullanılarak verici alanından greftlerin çıkarılmasını ve kanalların Choi kalem implanteriyle doğrudan ekilmesinden sonra en yeni tekniktir. Her iki aşama da aynı şekilde yapılır.

DHI tekniği prosedürü

Choi implantı ile çalışan bir saç ekimi prosedürü sırasında, uzman doktor veya teknisyenler hasat edilen greftleri implanter kalemine yerleştirir, greft içi boş iğne içine hassas bir şekilde sokulur,

Çünkü cihazın sonundaki iğnenin işlevi saç büyümesinin doğru yönünü belirler. Bu prosedür sırasında, cihaz foliküler ünite greftlerine uyacak şekilde çeşitli iğne boyutlarında gelirken, 3-6 Choi implant ve yaklaşık 14-18 iğneden değişen bir miktar senkron olarak kullanılır.

Daha sonra, iğne kafa derisine doğru bir açıda konumlandırılır, Kesi yeri yapıldıktan sonra cerrah, pistonu bastırarak greftleri implant eder.

bu yöntemde kanalların açılması ve greftlerin implantasyonu aynı anda yapılır. ayrıca, her bir folikülün ayrı ayrı implante edilmesi ve sonucun daha estetik olarak doğal olması dışında (DHI) 'nın çeşitli avantajları vardır.