Bizimle istediğiniz gibi olun
Saç Ekimi
Mükemmel görünümü elde etmek için mükemmel bakım
Plastik cerrahi
Gülümsemenize çalışan diş hekimlerimiz
Kozmetik Diş

ClinMedica Hakkında

hizmetlerimiz

Hover Box Element

Başın arkasından boynuna yakın olan saç köklerinin saçın döküldüğü bölgeye aktarılmasıdır. Saç ekimi için daha çok tercih edilenler, başın arkasında bulunan kıl folikülleridir.

 • check-mark-1FUE nedir?
 • check-mark-1DHİ Yöntemi.
 • check-mark-1FUE Safir Kalemi.
 • check-mark-1Kaş Nakli.
 • check-mark-1Kadınlar için Saç Ekimi
Hover Box Element

Türkiye, Plastik Cerrahi arayanlar için ilk tercih ve ilk varış noktası olmak üzere sayısız özelliğe sahiptir.
Türkiye’de cerrahi kozmetik prosedürleri veya Yüz Plastik Ameliyatları, Trombositten Zengin Plazma Tedavisi, Vücut Kaldırma Ameliyatları, Meme Estetiği Ameliyatları ve daha fazlası gibi sayısız teknik ve yönteme bağlı olarak sayısız plastik ameliyat yapılmaktadır.

 • check-mark-1Meme ameliyatı
 • check-mark-1Vücut Cerrahisi
 • check-mark-1Yüz Plastik Cerrahisi
 • check-mark-1Genital Plastik Cerrahi
Hover Box Element

Türkiye’de diş implantı yaptırmayı düşünüyor musunuz? Kaplamalar, kronlar, diş beyazlatma veya başka bir diş tedavisi nasıl olacak diye mi düşünyorsunuz? Birçok diş hekimi Türkiye’de İngiltere’ye kıyasla çok düşük fiyatlarla mükemmel diş bakımı sağlamaktadır ve bu da Türkiyeyi muhteşem bir Dental Kozmetik merkezi haline getirmektedir.

 • check-mark-1Kozmetik diş hekimliği
 • check-mark-1Diş Kronları & Köprüler
 • check-mark-1Diş Acil
 • check-mark-1Diş implantları
 • check-mark-1Diş ameliyatı
 • check-mark-1Genel Diş Hekimliği
 • check-mark-1Ortodonti
 • check-mark-1Periodontoloji
 • check-mark-1Diş beyazlatma
 • check-mark-1Hollywood gülüşü

Saç Ekimi Teknikleri

FUE Saç Ekimi

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç köklerinin lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilmesidir.
FUE, saç derisinin kesilmesini ve dikilmesini gerektirmez. FUE sakal, favoriler veya bıyık gibi yerel alanlardan saç ekimi için gerekli miktarda doku alma yeteneği sunar.

DHI (Direct Hair Implantation)

(Direct Hair Implantation), saçın enseden(donör bölgeden) alınarak “Choi” adı verilen özel bir kalemle dikildiği bir tekniktir. DHI yöntemi ile hastanın saçı tıraş edimeden saç ekiminin yapılması mümkündür. Saç folikülleri ekstraksiyon işleminden yaklaşık 1-2 dakika sonra nakledilir, böylece sadece çok kısa bir süre vücut dışında kalırlar. Hastanın kafa derisinde kel olmayan alanlar varsa saç telleri arasında nakli daha kolaydır. DHI yöntemiyle daha fazla saç yoğunluğu elde etmek mümkündür.

SAFİR KALEM

FUE sırasında çok değerli bir maden olan safir uçları kullanılarak gerçekleştirilen bir saç ekim tekniğidir. Sapphire FUE ve Klasik FUE arasındaki tek fark, normal çelik bıçaklar yerine safir bıçak kullanılmasıdır. Kanal açma aşaması başarılı bir saç ekimi operasyonu için en önemli aşamadır. Çünkü saçın yönü, açısı ve sıklığı doğrudan açılan kanallara bağlıdır. Doku geri kazanımı çelik bıçaklara kıyasla daha hızlı olacak, asitlik önlenecek ve bağlanan cildin pürüzsüz bir yüzeyi olacaktır. Dolasıyla safir kalem geride hiç bir iz bırakmadan saç ekimini mümkün kılacaktır.

İğnesiz anestezi

İğnesiz anestezi
İğnesiz anestezi lokal bir anestezi olup, iğnesiz ilaç enjektörlriyle gerçekleştirilir. Cihaz, lokal anestezik ilacı silikon kafaları yoluyla cilde enjekte etmek için hava basıncı kullanır. Hava basıncının, cilde süper hızlı (saniyenin üçte birinden daha az) nüfuz etmesini sağlar. Tek seferde 0,5 ml / 50 üniteye kadar herhangi bir subkütan sıvı ilaç uygulanabilir. İğnesiz Anestezi veya İğnesiz Uyuşma, ağrıyı %70 azaltır ve nedenine bakılmaksızın iğne ile enjeksiyon yapmak istemeyen hastalar üzerinde uygulanır. Geleneksel yöntemle veya iğnesiz anesteziyle yapılan uyuşturma işleminden sonra herhangi bir acı hissedilmemektedir.

Diğer servisler

Hasta bilgisi

Tüm saç nakli uzman doktorlar ve yardımcı asistanlar tarafından yapılmaktadır. Asistan personeller greftlerin çıkarılmasında ve yerleştirilmesinde uzman doktora yardımcı olurlar. Ancak kanalların açıldığı operasyonun en önemli kısmı uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Lokal anestezi ağrısı yaklaşık 3 ila 5 dakika sürer.

Sonuçlar ve yoğunluk açısından iki yöntem arasında fark bulunmamaktadır. Tek fark DHI’nın doğrudan saç ekimi olmasıdır. Kısacası DHI yönteminde kanallar açalır ve aynı anda greftler implant edilir. FUE yönteminde ise önce kanallar açılıp, ardından greftler implant edilir.

Prosedür 4 gün 3 gece sürer. ilk gün,ikinci gün gerçekleşicek operasyon öncesi sürücü hastayı havaalanından alarak v.ı.p araç ile 5 yıldızlı otele götürür. İkici gün hasta otelden alınarak operasyonun gerçekleştirilmesi için kliniğe götürülür. Üçüncü gün dinlenme günü olarak ayırılmıştır. 4. gün ise hastanın bandajı kaldırılıp, saç yıkama işlemi gerçekleştirilir. Bununla birlikte hastamıza saç ekiminden sonra yapması gerekenlerle ilgili gerekli bilgiler aktarılır. Son olarak ise şöförümüz hastamızı kalkış için havaalanına geri götürür.

Anlaşmalı Hastaneler

Hospitalist Hastanesi

Hospitalist Hastanesi

1995 yılında kurulan Memorial hospital sadece Türkiye’de değil dünyadada referans gösterilen sayılı sağlık merkezlerindendir.
Memorial Bahçelievler Hastanesi, JCI (Ortak) Uluslararası Komisyon) Akreditasyon Sertifikasını kuruluşundan sadece iki yıl sonra alan bir sağlık merkezi olarak göze çarpmaktadır. Dünyada bu sertifikayı almaya hak kazanan yirmi birinci tescilli sağlık hizmeti markasıdır.

Medipol Mega

Medipol Mega Hastaneleri

Bağlı bir platform üzerinde hastanenin dört farklı şubeleri Sağlık sektöründe küresel bir marka…
Medipol Mega Hastaneler Grubu, Türkiye’nin ilk özel sağlık grubu bir tesiste dört farklı hastanenin dahil edilmesi:
-Genel Hastane
-Onkoloji Hastanesi
-Kardiyovasküler Cerrahi Hastanesi
-Diş Hastanesi
Medipol Mega aynı zamanda en uzman departmanları olan hastanedir.
Türkiye alan.

HOSPITADENT

Hospitadent

Profesyonel ve vizyon sahibi bir diş bakım ve tedavi merkezi olarak kurulan Hospitadent Dental Group 2006 yılında 26 yıllık diş hekimliği tecrübesine sahip bir ekip tarafından, bugün, en büyük ve önde gelen diş hekimi Türkiye ve Avrupa’daki 10 diş hastanesinde hizmet vermektedir. 200 diş hekimi ve alanında uzman 500 kişilik personel, Hospitadent daha sağlıklı ve daha fazlasını En yeni ve en iyi donanımlı kliniklerinde 2 milyondan fazla hastaya estetik gülümsemeler teknolojik cihazlar.

up-arrow-1